Dobre vedieť cover

MARKÍZA • PONDELOK • 21:50 • STREDA • 21:40 •

Tajomstvo záhadného laboratória: Ako vznikajú najbláznivejšie televízne pokusy?

07. 03 2021 10:00 | pet
Samo Trnka alias vedátor Karol
Samo Trnka alias vedátor Karol Foto: TV Markíza

To, že vyzerá ako garáž či pivnica, vôbec nie je náhoda.

Neodmysliteľnou súčasťou zábavno-súťažnej šou Dobre vedieť! sú aj rôzne pokusy. Pod palcom ich má vedátor Karol, teda respektíve jeho predstaviteľ Samo Trnka. Ale ako a kde k týmto bláznivým experimentom dochádza a kto ich vlastne vyberá?

 TIP: Tak toto sme tu ešte nemali. Dobre vedieť! naživo v priamom prenose

Išli sme priamo ku zdroju a odpoveď sme získali od kreatívneho producenta obľúbenej relácie Pavla Grausa. „Samo Trnka je skúsený scenárista s vycibreným zmyslom pre zaujímavé javy z fyziky či chémie. Pokusy si vyberá on spolu s kolegom, no na jeho pleciach zostáva vymýšľanie scenárov. Následné nakrúcanie jeho pokusov realizuje zohraný tím pod vedením režiséra Lukáša Kodoňa, kde veľakrát vtipne doplnia scenáre o nové nápady,“ povedal v rozhovore.

Priestor, kde amatérsky popularizátor vedy robí svoje pokusy, si autori na začiatku nakrúcania Dobre vedieť! vyfantazírovali ako imaginárnu garáž alebo suterén v dome, kde žije so svojou mamou. Skutočné miesto, kde sa pokusy nakrúcajú, však stojí v priestoroch ateliérov NAD v Bratislave, iba pár metrov od scény a kulís Dobre vedieť!

 

Premiérové Dobre vedieť! si môžete pozrieť v utorok 9. marca o 21.45 h na Markíze alebo už teraz na VOYO.

Upútavka

 
Dobre vedieť! - v stredu, 11. mája, o 21.45!
Sledujte celé epizody na